Makaron z dynią i wędzonym indykiem
Dzisiaj u mnie trochę deszczowo, ale trzeba przyznać, że tegoroczna jesień nas rozpieszcza. Piękne słońce, kolory i zapachy, a na […]
Dzisiaj u mnie trochę deszczowo, ale trzeba przyznać, że tegoroczna jesień nas rozpieszcza. Piękne słońce, kolory i zapachy, a na […]
Nie wiem czy w Meksyku jadają taki krem, ale bardzo mi się z tym krajem kojarzy. Dlatego postanowiłam przygotować go
Śledzie. Jedna z najczęściej goszczących ryb na polskich stołach.Każdy ma jakaś swoją ulubioną wersję, w oleju, w śmietanie czy w
Bardzo lubię takie dni jak ten. Takie czyli jakie? Takie, które są wyjątkowe. Lubię np. wigilię Świąt Bożego Narodzenia,
Kolorów na drzewach już prawie nie ma, dobrze, że jeszcze na straganach z warzywami i owocami są. Chłodno się zrobiło.
Jeśli znudziły Wam się klasyczne kanapki z serem to warto je trochę odmienić. Prezentuję Wam dziś meksykańską Quesadillę. Quesadilla (kesadija)
Zeszłej jesieni moja bratowa zrobiła wspaniałe ogórki. Sama spróbowała ich na jakimś przyjęciu i zdobyła przepis. Nie przepadam za marynatami
Nie było mnie dłuższą chwilę, bo przeżywałam swoją pierwszą przygodę z Couchsurfingiem. W końcu się zmobilizowałam i poszłam na spotkanie
W zeszły tygodniu odwiedziliśmy z kolegą dwie fajne restauracje – winiarnie. Obie mieszczą się w budynku dawnej kotłowni spółdzielni mieszkaniowej.
Kiedyś nie jadałam ostrych dań. Nie używałam nawet pieprzu. Wszystko zaczęło się gdy zaczęłam pracować w restauracji z kuchnią tex-mex
Już wspominałam o tym, że wybieram się w tym roku do Meksyku. Jesienią jedziemy tam z przyjaciółką. Na pierwszą wizytę
Wspominałam już, że lubię makarony? Czasem z trudem powstrzymuję się, żeby nie robić ich siedem razy w tygodniu. Najlepsze makarony
Faktem jest, że ostatnio przeżywam zachwyt kuchnią bliskowschodnią, ale nie zapomniałam o kuchni meksykańskiej. Niesamowite jest to, że z pozoru